Elektriautode probleem pole akud vaid auto ise?

Re: Elektriautode probleem pole akud vaid auto ise?

PostitusPostitas puurmaa » Teisipäev 16 Nov 2010, 10:43

....Jah, võimalik et garantii all oleva vabrikutoote puhul mingi plomm tuleb maha võtta, aga plommi katkiolek ei tõesta tarbimise mahtu. Küsimuste korral on normaalsete seadustega ühiskonnas vastus "jah, plomm on katki, kuna eelistan ise laadida, garantiid pole mulle vaja"....

Püha sinisilmsus , aga noh eks ta noortele ole omane koos optimismiga :) . Võta oma kodus voolumõõtjalt plomm maha ja vaata mis juhtub ? ( ütlen ette - saad tarhvi summas mis võrdub KÕIGI su elektritarbijate vahetpidamatta sisselülitatuks olnutena tarbitava võimsusega , auto puhul siis vist nii et oled vahetpidamata sõitnud eelmiselt ülevaatuselt saadik 90kmh :( ) Riigiga sõdida on sama mis vasikaga võidu joosta . Mõttetu ja rumal. Noh aga kül me kohaneme,kunagi sõidame ka elektriautodega jne , selles on Sul kindlasti õigus. ;) Maksame ju praegugi ( kohati ;) ) bensuaksiisi, käibemaksu jne
Viimati muutis puurmaa, Teisipäev 16 Nov 2010, 11:19, muudetud 1 kord kokku.
puurmaa

PostitusPostitas alarein » Teisipäev 16 Nov 2010, 11:13

Miskipärast tundub perspektiivikam s.h. akuvahetusjaamade kasutamine lihtsalt laadimisjaamade asemel
Iisrael peaks sellise võrgustiku püsti panema

http://www.betterplace.com/the-solution-switch-stations

Ainus puudus, et vahetusprotseduur tundub kuidagi pikk ja kohmakas. Meie oludes akude paiknemine auto all tähendab ka seda, et akud peavad ilmselt ka "põhjapesust" läbi käima.
alarein

PostitusPostitas veloElektrik » Neljapäev 18 Nov 2010, 03:20

puurmaa kirjutas: Püha sinisilmsus , aga noh eks ta noortele ole omane koos optimismiga :) . Võta oma kodus voolumõõtjalt plomm maha ja vaata mis juhtub ? ( ütlen ette - saad tarhvi summas mis võrdub KÕIGI su elektritarbijate vahetpidamatta sisselülitatuks olnutena tarbitava võimsusega , auto puhul siis vist nii et oled vahetpidamata sõitnud eelmiselt ülevaatuselt saadik 90kmh :( ) Riigiga sõdida on sama mis vasikaga võidu joosta . Mõttetu ja rumal.

Riigiga "sõdimine" (või pigem tema eiramine) on mu hobi ja teine amet, ning mõnedes valdkondades eiratakse võimukandjaid päris tulemuslikult. Majanduse üldmahust arvatakse ca. 30% olevat varimajandus, ehk keegi teeb ja keegi maksab, aga riik saadetakse kukele. Alternatiivse energia suunalt: tuulegeneraatoreid on küllalt kohtades, kus ametlikult ei tohiks, aga kellegi huvi ei riiva, mistõttu lihtsalt pannakse ja ametnikelt ei küsita. Tõenäoliselt umbes veerand teedel liikuvaist 50cm3 mopeedidest on natuke võimsamaks tuunitud, kuigi ametlikult ei tohiks. Krüptograafia vahendeid kasutava tarkvara tegijatel on pikk traditsioon igasugu ekspordi- ja muude keeldude pikalt saatmisel. Raadioamatööridel ja muude huvitavate asjade ehitajatel on pikk traditsioon, et nii mõndagi luba vajavat ent kahjutut asja tehakse luba taotlemata, isegi kui trahvi võib saada, sest kes teab mis teeb (ning kui ei tea siis uurib), ei jää vahele ja pabereid taotleda on tüütu. Olen külastanud maju, mis võeti kasutusele lihtsalt nii, et jalutati puuduvast uksest hüljatud majja sisse ja tõdeti "no nii, see on nüüd meie kasutuses". Taanis, Kopenhaageni kõrval on terve squatitud linn, nimeks Christiania. Vana aja hipid võtsid hüljatud sõjaväebaasi lihtsalt omale, kuna keegi teine ei tahtnud. :P Ja olen ise osalenud ühes projektis, mille raames luuakse tarkvara justnimelt selle jaoks, et teised saaks suhelda privaatselt, turvaliselt ja nimetult ( http://www.i2p2.de ), ning et interneti peal eksisteeriks ka tulevikus võrgud, kus kehtivad infoteooria ja matemaatika, mitte poliitikute seadused. :) Krüptograafia valdkonnas on elu hetkel nii, et viisaka üldtuntud algoritmi ja pika võtmega krüptogrammi võib eraisik koduarvutil murdosa sekundiga moodustada, ent selle lahti murdmiseks ei piisa kogu inimkonna arvutusjõust lähema aastatuhande vältel, arvutusjõu kasvu osas optimistlike ennustuste kohaselt. Ei, riik ei ole kaugeltki nii võimas. Temaga ei ole mõtet igal sammul sõdida, sest kahjuks pean isegi anarhistina tunnistama, et hetkel ei osata ilma temata elada, aga ta suutlikkust üle hinnata pole küll mõtet. Teda saab kujundada, teda saab vastustada. Kumb tee valida, oleneb maitsest ja päevakorras olevast küsimusest. Ainus hea üldistus on, et üldistamine on kurjast. Palun ära pea sinisilmsuseks enne lähemalt uurimata.

Ning muuseas, ka elektrit varastatakse tulemuslikult, aga plommi ei võeta maha, vaid näiteks nõel torgatakse kaablisse, kuigi see on minu arvates ebaaus ja ma pole seda kunagi teinud, hoolimata sellest et elektrifirmad on tüüpilselt tuimad monopolid ja mitte eriti mõistmisele innustava suhtumisega. Kui nende nüridusest hoolimata on EE ainus koht, kust elekter majja tuleb, siis tõsijutt: nemad ütlevad, kuidas nad müüdavat kaupa mõõta tahavad, sest see on ju nende kaup, nemad selle raha eest põlevkivi ahju loobivad ja põhi- ning jaotusvõrk selle kohale toovad, isegi kui neil on mingil määral ka kohustus seda teha. Kui nad ei viitsiks, siis kaablis pinget ei oleks, ja plomm oleks kõrvalteema. See asjaolu annab nende soovile oma antud voolumõõtjal plommi säilimas näha... natuke õigustust.

Ent näiteks Kopli liinidel uue kodu leidnud bomž võtab kindlasti plommi maha, kuna teab: trahvi teha pole talle võimalik, sest tal ei ole äravõtmiseks kõlbavat vara, ning teda arestiga ähvardada on sama tõhus nagu näljast sooja toiduga ähvardada.

Aga... sellesse majja, mida ma kõige rohkem koduks pean, elektrikaablit ei tulegi. Mõnel tuttaval on kah sarnaseid majapidamisi, enamasti suvilad või haagissuvilad, kuid kuskilt peab alustama. Voolumõõtjat, millel plomm maha võtta, pole. Päikesepaneelid on, ja generaator puhuks kui ilm tembutab. Tuulegenekat proovisin teha, ei tulnud hästi välja, kunagi hiljem proovin taas.

P.S. Sügisel ikka ilm tembutab omajagu, ja pean tunnistama, bensiini kulub. Sügis ei ole eriti öko aastaaeg ilma tuulegenekata. Tahaks väga üht korralikku sellist, aga kõike korraga ei saa. Alkoholi söövat generaatorit ei olnud ka jaksu välja võluda kuskilt, ja kartulipõldu pole ka, et ise aktsiisivabalt tootma hakata...

...aga mis ma öelda tahan, et ma armastan autonoomitseda, ning näen sel tegevusel aina rohkem perspektiivi, mitte vähem. Autonoomitsemine levib kahel puhul: kui ta nii mugavaks muutub, et millestki loobuma ei pea, või siis kui "sidusast" elulaadist kopa ette lööb, näiteks ülereguleerituse tõttu. Ja autonoomitsemise omapära on see, et elekter ei tule tingimata kellegi teise käest. See võib koguneda lausa sõiduki enda katteks monteeritud päikesepaneelidelt. Ning kui selline halb päev peaks saabuma, mil keegi *energia ise tootmist keelata proovib*, siis on õige aeg asju Kreeka stiilis lõhkuda ja põlema panna. On vähemagi pärast juhtunud. Loodetavasti ei tule sellist päeva niipea, kuigi kõik nõmedused proovitakse kunagi ära. Proovimine ei tähenda õnnestumist.
veloElektrik

PostitusPostitas vootele » Neljapäev 18 Nov 2010, 19:40

Mul sama teema, maamaja on Prangli saarel, elektriliini ei ole ega tule (EE tahab u. 16k saada liitumise eest). Hetkel on 2 auto käivitusakut ning LED-valgustid. Ühe laadimisega läheb juba teist aastat...
Tulevikus on samuti plaanis päikesepaneel + veski katusel. Lisaks veel sooja vee paneel sauna katusel.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

Eelmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist