Elektriline jalgratas - ebike-xm

Re: Elektriline jalgratas - ebike-xm

PostitusPostitas xmasta » Kolmapäev 29 Juun 2011, 12:23

Tagaveoline kirjutas:Äkki ikka saab lihtsalt hakkama. Mõõda ära mitu volti sealt kontrolleri e-brake väljundist tuleb kui otsad lahti on. Ja uuri kas piduritule lüliti on akude pluss-klemmi vahel või miinuse vahel.

okay, ümber tõstma hakkan asju siis saan mõõta ja jahub seejärel edasi :)

siit väike eelvaade ratta versioon kahest, sai tiba värvitud nüüd ka. puudub mootor porilauad ja pakiraam. (oh, ja miljon juhet mis tuleb kõik ilusti ära .. peita, ugh)

Pilt
xmasta

PostitusPostitas Kolleeg » Neljapäev 30 Juun 2011, 11:37

Ohoh, oled tellinud ka Lyeni kontrolleri!

Ning ka USB ots ka olemas! Kui juba saad kontrolleri modimise läbi USB käppa, siis tuleks isegi külla. ;)
Saab ehk pisut kiirust juurde. Vana kontrolleriga liikus velo tsipa kiieminigi.

ps. mul hakaks mootor Lyeni kontrolleriga sama värvidega ühenduse korral tagurpidi tööle. Pidi voolu juhmeid omavahel ringi pisut panema.

xmasta kirjutas:pidu võib jätkuda!

Usa stuff oli tegelikult ammu kohal ja ootas postkontoris, tracking lihtsalt jättis asja pooleli ja mina ei vaadanud postkasti...

Igatahes, kraam!
Pilt

Nüüd saab asjast ikka elektriratas, uus controller with more power ja regen braking, samuti cruise control ja 3 way power selector, DC-DC (in 4,5-60v out 12-30v).. ja nagu ma nüüd märkan siis multipurpose switch jäi mul saamata.. krt.. sai küll räägitud ja pilte nähtud aga nüüd märkan et tellimuses oli multi-purpose asi sees jep aga see oli multi-purpose dc-dc ja switch jäi meil välja, blah.
Kolleeg

PostitusPostitas xmasta » Neljapäev 30 Juun 2011, 16:16

Kolleeg kirjutas:Ohoh, oled tellinud ka Lyeni kontrolleri!

Ning ka USB ots ka olemas! Kui juba saad kontrolleri modimise läbi USB käppa, siis tuleks isegi külla. ;)
Saab ehk pisut kiirust juurde. Vana kontrolleriga liikus velo tsipa kiieminigi.

ps. mul hakaks mootor Lyeni kontrolleriga sama värvidega ühenduse korral tagurpidi tööle. Pidi voolu juhmeid omavahel ringi pisut panema.

USB on olemas jep ja töötab küll, juba olen oma kontrollerit sättinud ja konsulteerisin lyeniga nende phase currentite osas jms mis mul segaseks jäi, see on mul läpakas ja kuna ma ringi sõidan nagunii siis võib kuskil kokku sõita, veits istuda ja "tuunida pistonite taiminguid" su asja küll.

also, need e-brake handles? no problem, 80 senti gets you going!

Pilt --> Pilt

done!

ei tohi unustada, et tuleb osta default state on nupp ;)
xmasta

PostitusPostitas Kolleeg » Neljapäev 30 Juun 2011, 16:30

Pean tunnistama, et ei tea küll täpset selle e-piduri tööpõhimõtet ja toimist, aga on-off pidur tundub nagu veidi järsu võitu? :) Või on see sinu lisatud nupp selline, mis saab aru palju sa vajutad ja vastavalt annab edasi signaali?

ps. kas taimingute sättimine annab miskit juurde?
Kolleeg

PostitusPostitas xmasta » Neljapäev 30 Juun 2011, 18:58

Kolleeg kirjutas:Pean tunnistama, et ei tea küll täpset selle e-piduri tööpõhimõtet ja toimist, aga on-off pidur tundub nagu veidi järsu võitu? :) Või on see sinu lisatud nupp selline, mis saab aru palju sa vajutad ja vastavalt annab edasi signaali?

ps. kas taimingute sättimine annab miskit juurde?

Kontrolleritel on erinevaid võimalusi, neil kõigil on e-brake signaal mis triggerib regen piduri ja/või cruise cutoff'i.
Lyeni kontrolleritel sellega pidu piirdub, pre-programmida saad regen piduri tugevust, low medium hard ja thats it.
Kelly controlleritel saab lisaks sellele panna 0-5v hall sendori ja sellega reguleerida regen pidurdamise tugevust, et tõmbad handlest regen'i tööle ning lükkad pöidlaga vasakult näiteks teist hooba, mis surub regen'i kõvemaks vastavalt vajadusele.
Kahjuks kelly controller maksab 2x rohkem ka kui lyeni oma nii et praegu lepin selle võimalustega.

Nii et sedasi see asi käib praegu, kui järsk ta on, näis, pole uue kontrolleriga sõitu veel teinud, üldiselt ei saa nad väga järsud olla muidu juhtmed kärssaks. Ja endless-spheres keegi mainis et isegi hardiga pole see liiga tugev ja tema tahaks rohkem.

See taimingu asi oli jutumärkides meelega, ehk siis niisama norimiseks, autotuunerid mässavad seal igast taimingutega :P Meie saame sättida rated currente jms
xmasta

PostitusPostitas mccolla » Pühapäev 03 Juul 2011, 11:12

Kas oled juba oma jalgratta ära registreerinud, või sõidad illegaalselt. Uue liiklusseaduse mõistes ta ju mopeed nüüd :D
mccolla

PostitusPostitas xmasta » Pühapäev 03 Juul 2011, 14:08

mccolla kirjutas:Kas oled juba oma jalgratta ära registreerinud, või sõidad illegaalselt. Uue liiklusseaduse mõistes ta ju mopeed nüüd :D

väljavõte uuest liiklusseadusest:
- Jalgratas on vähemalt kaherattaline sõiduk, mis liigub sellega sõitva inimese või inimeste lihasjõul pedaalide või käsiväntade-hoobade abil. Jalgratas võib olla varustatud ka elektrimootoriga, mille maksimaalne püsi-nimivõimsus ei ületa 0,25 kilovatti.

Minul on nüüd uue kontrolleriga tore speed limiter nupp mis talle rohkem jõudu ei anna kui eespool nimetatud, nii et registreerimiseks siiski ei lähe ja illegaal ka ei ole. (öko sõitu raskem ilma limiterita teha ja siis saab aku rutem otsa kui vaja)
xmasta

PostitusPostitas xmasta » Pühapäev 03 Juul 2011, 18:53

Nii, kuna mass lülitid on kõik nii kolakad suured ja neid ei saa eriti mugavalt mööduvate käppijate eest kaitsta, siis otsustasin releega asja lahendada, sellel on küll 0.12A draw nagu mulle multimeetriga mõõtes tundub, aga pole hullu.

vägev plaan paberil, display asukoht jätkuvalt lahtine..

Pilt

edit: precharge ununes, lisatud!
xmasta

PostitusPostitas xmasta » Esmaspäev 04 Juul 2011, 20:24

amortide puudumine on halb asi, mõned laksud on olnud päris tugevad, seega enne uue akupaki kasutusele võtmist vooderdasin raamikinnituse punktid ja liigendi seest ka metalliga.

Pilt
xmasta

PostitusPostitas xmasta » Reede 08 Juul 2011, 17:35

Sai tehtud metallvarjestus, mille alla peidan relee mis peavoolu sisse välja lülitab ning selle külgedele kinnitan võtmega nupud

Pilt
xmasta

EelmineJärgmine

Mine Liikmete projektid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist