Mootor kardile

Mootor kardile

PostitusPostitas Zanza » Kolmapäev 09 Veebr 2011, 17:40

Tere, ei osanud teemad mujale postitada, niisiis kogun vaikselt materjale elektrilise kardi ehitamiseks, olen otsinud igalt poolt, kuid kõik mootorid jms on päris päris kallid ja ei tahaks esialgu nii palju raha matta selle asja alla, ehk on kellegil ideid mis mootorit võiks kasutada, esialgu ei ajagi taga mingit erilist võimsust või kiirust vaid tahaks asja lihtsalt liikuma saada jne.. siis võib juba edasi vaadata.
Zanza

Re: Mootor kardile

PostitusPostitas Meelis » Kolmapäev 09 Veebr 2011, 21:24

Zanza kirjutas:Tere, ei osanud teemad mujale postitada, niisiis kogun vaikselt materjale elektrilise kardi ehitamiseks, olen otsinud igalt poolt, kuid kõik mootorid jms on päris päris kallid ja ei tahaks esialgu nii palju raha matta selle asja alla, ehk on kellegil ideid mis mootorit võiks kasutada, esialgu ei ajagi taga mingit erilist võimsust või kiirust vaid tahaks asja lihtsalt liikuma saada jne.. siis võib juba edasi vaadata.

Lihtsalt liikuma saamiseks piisab vähesest. 1 kW mootoriga liigub kart juba päris kiiresti, neid on meil laos olemas. 2 kw-ga liigub veel kiiremini jne.
Kõik sõltub sellest millist lahendust on vaja. Mul vedeleb garaazis terve neljarattalise sõiduki raam koos mootori, kontrolleri, akudega ja muu vajalikuga, täiesti sõidab. Küll mitte kardile sobiliku kiirusega, seal on suure ülekandega planetaarreduktor. Kui on huvi võin selle ka maha müüa, otsest funktsiooni mul sellele ei ole.
Meelis

PostitusPostitas Zanza » Kolmapäev 09 Veebr 2011, 21:26

Mis hinnaga 1-2kw mootorid on ning mis vooluga täpsemalt töötavad, oleks huvitatud ilmselt. Samuti äkki on pilte garaazis seisvast isendist.
Zanza

PostitusPostitas vootele » Kolmapäev 09 Veebr 2011, 21:53

Siin foorumis müüdi just 9kw mootorit, hinnaks 450eur.
Kardile peaks ideaalne olema.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

PostitusPostitas Meelis » Neljapäev 10 Veebr 2011, 22:26

Zanza kirjutas:Mis hinnaga 1-2kw mootorid on ning mis vooluga täpsemalt töötavad, oleks huvitatud ilmselt. Samuti äkki on pilte garaazis seisvast isendist.

1 kw mootor+kontroller+kiiruse potekas (tegelikult küll Halli andur) maksis minu mäletamise järgi 350€. Lahendus on ette nähtud 36V-le
2kw meil kohapeal pole mõtlesin pigem 2 x 1kw lahendust, siis saaks differentsiaalimure ka lahendatud. 1KW moootoriga lahendust kasutas meie
2 kohaline, ligi 100 kg kaaluv jeep, mis liigub ca 12..15 km/h.

See garaazis seisev liikur on ehitatud ATV/elektriratastooli baasil, 24V 800W, 2 x 40Ah AGM akut. Mingi pildi üritan ka varsti teha.
Meelis

PostitusPostitas Meelis » Neljapäev 10 Veebr 2011, 22:30

vootele kirjutas:Siin foorumis müüdi just 9kw mootorit, hinnaks 450eur.
Kardile peaks ideaalne olema.

9kw kardile peaks juba päris karm olema, lühiajaliselt peaks see mootor ca 20kw välja kannatama. Võimsus oleks siis peaaegu sama, mis minu 1,7 tonni kaaluval Elcatil.
Meelis

PostitusPostitas Zanza » Neljapäev 10 Veebr 2011, 22:46

Kusjuures, youtubes sattusin 9kw kardile peale ja tundus, et 9kw on vägagi võimas sest noka sai see pill lendu.
Zanza

PostitusPostitas Meelis » Neljapäev 10 Veebr 2011, 22:52

Zanza kirjutas:Kusjuures, youtubes sattusin 9kw kardile peale ja tundus, et 9kw on vägagi võimas sest noka sai see pill lendu.

Alalisvoolumootoritel on kogu pöördemoment saadaval alates 0 rpm-st ja enamasti kannatavad elektrimootorid 2..3 kordset ülekoormatavust.
Ehk siis enamasti antakse elektrimootoritel nominaalvõimsus, ehk siis võimsus, millega mootor on suuteline pidevalt töötama.
See reegel ei kehti väiksemate "Hiina" mootorite kohta, kus antakse mingi suvaline maksimumvõimsus. Mul on sellega omad kurvad kogemused käes....
Meelis

PostitusPostitas maits » Reede 11 Veebr 2011, 22:28

Mainitud mootor kuulub mulle ja unistus oli see panna bagile, aga kontrollerid on liialt kallid. väänet peaks sellel tõesti olema palju, sest selle mootori ülesanne oli liigutada mitmeid tonne.
maits

Mine Mootorid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline