DIY elektrimootor

DIY elektrimootor

PostitusPostitas vootele » Teisipäev 24 Juul 2012, 20:12

Lammutasin laiali läbikärssanud VW starteri ja minu üllatuseks kasutatakse seal püsimagneteid.
Väga tore, mul on nüüd kuus üsna tugevat kaarjat magnetit. Lõin SolidWorksi lahti ja joonistasin kohe algse variandi omaenda elektrimootorist:
Pilt
Pilt

Natuke peab veel magnetahelaid muutma, ES foorumist tuli signaal, et pooluskingad peaks laiemad olema.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

Re: DIY elektrimootor

PostitusPostitas Ruudi » Kolmapäev 25 Juul 2012, 09:42

Ilus joonis.
Kas need püsimagnetid on ikka rootori küljes seal starteris? Ega need ilmselt ei ole neodüümid, kas on mõtet nõrgematega tegeleda? Mis materjalist see staator tuleb?
Ruudi

PostitusPostitas vootele » Kolmapäev 25 Juul 2012, 12:33

Magnetid on seal korpuse küljes, aga kuna ma tahtsin mootori läbimõõtu suurendada, siis otsustasin need magnetid rootori külge kinnitada. Neodüümid jah ei ole, aga see-eest tasuta saadud. Piisavalt tuegvad, et automootorit ringi ajada...
Staator peaks ideaalis tulema 0.8mm plekkidest, kas siis madala süsinikusisaldusega teras või siis ränisisaldusega teras. Lõikan tõenäoliselt laserlõikuses. Rootori plaanin treida-freesida samuti terasest. Magnetite vahelised kinnitus-kiilud tulevad alumiiniumist.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

PostitusPostitas maidor » Laupäev 27 Okt 2012, 19:19

Vaatasin seda teemat jälle ja meenus, et sama põhimõttega on rollerite generaatorid. Saab neid mootorina tööle panna`?
maidor

PostitusPostitas veloElektrik » Laupäev 27 Okt 2012, 22:14

Üldiselt, iga kolmefaasilist püsimagnetitega harjadeta genekat saab mootorina tööle panna... muude sortide kohta ma ütlema ei läheks, ühefaasilisele võib olla raske kontrollerit leida, aga pmst saab, kui tulevad mängu harjad või ergutusmähised või muud ludinad, siis kui midagi ütlen, tõenäoliselt ka valetan. Ehk, enamus tuulegeneraatoreid sobib tegelikult ka ventilaatoriks. :D
veloElektrik

PostitusPostitas vootele » Pühapäev 28 Okt 2012, 19:03

Pole selle ergutusega midagi keerulist. Auto geneka saab mootorina tööle panna, nagu praktika näitab. Rolleri oma, kui on seal veel püsimagnetid, seda lihtsam.
Esimene asi, mida ma prooviks, oleks mudellennki kontroller, kuna neil ei kasutata sensoreid enamasti. Ja need on mõeldud töötama vägagi suurte vooludega (olen näinud 250A "klotsi").
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... llers.html
vootele

PostitusPostitas maidor » Pühapäev 28 Okt 2012, 19:11

Olen ka neid vidinaid vaadanud ja on päris odavad. Olen mõelnud, kas minu soetatud mootorit ei saaks sellega tööle, kuid ilmselt mitte.
maidor

PostitusPostitas maidor » Pühapäev 28 Okt 2012, 20:21

Vaatasin,et on ka 300A ( 380A 10sek) Max 55,5V No pole paha sellise pisikeselt
maidor

Mine Mootorid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline