vesijahutus...

vesijahutus...

PostitusPostitas vootele » Esmaspäev 13 Juul 2009, 21:39

Paar päeva tagasi polnud maal vihma tõttu muud teha kui lakke vaadata ja mõelda. Ja mõtlesin omaarust geniaalse idee välja: kuidas teostada elektrimootori eksperimentaalne jahutus. Nimelt tuleks mähis kerida peenest vasktorust ning siis sellest vedelik läbi uhada! Konkreetselt siis 3-faasiline vahelduvvoolumootor, millel mähis oleks paigal ja magnetid koos välise kestaga pöörleksid. Mähise ühed otsad saaks ühendada jämedamast torust "rõngasse" ning teised otsad teise rõngas-magistraali kuid läbi silikoonvoolikute.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele
 
Postitusi: 316
Liitunud: Kolmapäev 22 Okt 2008, 21:54

Re: vesijahutus...

PostitusPostitas Meelis » Neljapäev 16 Juul 2009, 00:02

vootele kirjutas:Paar päeva tagasi polnud maal vihma tõttu muud teha kui lakke vaadata ja mõelda. Ja mõtlesin omaarust geniaalse idee välja: kuidas teostada elektrimootori eksperimentaalne jahutus. Nimelt tuleks mähis kerida peenest vasktorust ning siis sellest vedelik läbi uhada! Konkreetselt siis 3-faasiline vahelduvvoolumootor, millel mähis oleks paigal ja magnetid koos välise kestaga pöörleksid. Mähise ühed otsad saaks ühendada jämedamast torust "rõngasse" ning teised otsad teise rõngas-magistraali kuid läbi silikoonvoolikute.


Sellega on vist see jama, et mähise traat on tavaliselt pikk ja peenike, kui see torust teha, siis ei mahu sealt suurt midagi läbi ja see mis mahub läheb kohe alguses soojaks ja ei jahuta midagi. Lihtsam oleks jahutada seda, mille peale mähise traat on keritud või siis lihtsalt korpust. Pobedal oleval Siemensi vahelduvvoolu püsimagnet sünkroonmootoril jahutataksegi korpust, milles mähised asuvad.
Mähisetraati (toru) saaks vist jahutada madalapingelistel ja suure vooluga vootoritel, neil on lühike ja jäme mähisetraat. Selliseid olen näinud mingi reaktiivlennuki generaatoris, elektrisõidukil need vaevalt kasutada oleks mõtet.
Lotust ehitades olen mõelnud mootori lühiajalise jahutamise peale süsihappegaasi või vedela lämmastikuga, Lotusel on kasutusel õhkjahutusega mootor, kus õhk juhitakse mähiste vahelt läbi.
Meelis
 
Postitusi: 213
Liitunud: Neljapäev 28 Aug 2008, 17:38
Asukoht: Harjumaa


Mine Mootorid

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron