Ampermeeter!

Re: Ampermeeter!

PostitusPostitas Tagaveoline » Teisipäev 15 Sept 2009, 19:02

xmasta kirjutas:0.001 oomi shunt? ee.. kas see ei ole mittenaljakalt valus täpsus mille mul rikub isegi suvakas shundist mõõteriista minev vaskjuhe isegi ära?
Multimeeter 200 peale pandult .. ei oska ka seda mulle näidata? kisub ulmeks ära? või on mul kuskil nüüd koma kohaga suur eksitus, multimeetri 200 võrdub ikka 200 oomi mitte mingi milli vms?

200 oomi piirkond on jah kõige väiksem mõnedel testritel. Tavaline multimeeter ei näitagi nii väikest takistust kuskil 5000.- hakkavad sellised testrid mis enamvähem normaalselt alla oomist takistust mõõta suudavad. Proovi tee see juhtmejupist šunt ja mõõda sellepeal pingelangu kui vool on suur kas näitab ?
Tagaveoline

PostitusPostitas xmasta » Teisipäev 15 Sept 2009, 20:02

jah minujaoks on just küsimus see 0.001oomi shundi valmistamine ja mõõtmine, mis asi mul seda mõõta suudaks nii täpselt et kontrollida, või peaks heas usus lihtsalt õiges mõõdus vasega möllama nagu sa eespool kirjutasid, et tavaline multimeeter tulemust kinnitada ei oska mulle?

okay edit sisse, ei märganud teise lehe tekkimist, 5k meetrit mul ei ole muidugi
xmasta

PostitusPostitas Tagaveoline » Teisipäev 15 Sept 2009, 20:28

Jah peaksid heas usus selle valmis tegema keegi on selle ju välja arvutanud miks ta ei peaks õige olema ? Kontrollida saad pärast nii ,et šundiga ampermeeter hakkab ju sul voolu näitama paned sinna jadamisi veel testri voolu mõõtma siis saadki võrrelda näitusi.
Et regen pidurdusel seiermõõteriist alla nulli ei näitaks siis võiks näiteks releega mõõteriista klemmid ümber lülitada regeni ajaks siis näeksid ju ka regen voolu.
Tagaveoline

PostitusPostitas vootele » Kolmapäev 16 Sept 2009, 21:44

Pane siis juba CycleAnalyst, see näitab igat sorti informatsiooni.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

PostitusPostitas Tagaveoline » Neljapäev 17 Sept 2009, 15:13

See on tõesti vinge mõõteriist näitab pinget, voolu, tarbitavat võimsust on võimeline ka kiirust näitama ja muid andmeid kõik mis nendest suurustest on võimalik kokku arvutada. Isegi regen pidurduse vatt tunnid (või kilomeetrid) võib kokku lugeda. Aga hind on ampermeetrist tükk maad soolasem umbes 2000 Krooni nagu ma aru saan.
Tagaveoline

PostitusPostitas xmasta » Reede 18 Sept 2009, 09:34

Cyleanalyst on jah v2gev v2rk ja kunagi kindlasti ostab ka, 2500 eest umbes saab eestisse ilmselt, koos transaga, tsipa v2hem ehk, tore on eriti see et mõõdab amprit nagu ampertangid ümber kaabli mitte shuntiga, pluss k6ik need kulutatud energia ja oletatava j22gi näit packis jne, is nice, aga jah t2iesti teine hinnaklass, meie r22gitud ampermeetrid on 150 eegu sees :)
Ei tea miks ma kohe ei taibanud vaadata, kuid tuli meelde et mis me siin ehitame, shunte ju ka ilmselt myyakse ning n2edsa:
http://www.opood.ee/?t=k_ki&i=FARNELL_1339339 - täiesti olemas, 0.001 ohm shunt, hind on kõva, aga sellega mestis saab ikkagi 600 eest digi ampermeetri kokku :P
Seal on nüüd mingid megavolt ratingud jne et kas see kõlbab tegelikult või on hull overkill?
Rating Voltage:50V dc ? - Minu süsteem on 5x12 ~60v näiteks

Sobivust uurin rohkem huvist et siia threadi mingi töötav combo digitaalsest ampermeetrist ka kirja saaks, ise 500 eest shunti ilmselt hetkel ei osta ja spordihuvist vaatan seda ise tegemise ideed.
xmasta

PostitusPostitas Tagaveoline » Reede 18 Sept 2009, 18:39

Jah sellel lingil olev šunt on just see mida on vaja. See sobib kuni 750V pingele ja 50A voolule. Hinnaga on küll üle pingutatud.
Tuleks vaadata vene toodangu poole kus detailide hind on ikka mõistlik.
http://www.westbalt.ee/catalog/index.ph ... =29_30_151
Siin on ühe šundi hind 25 krooni aga pole jälle sobiva takistusega. 30A takistus on 0,0025oomi 10A takistus on 0,0075oomi
kui nüüd panna 2 30A šunti rööbiti saame takistuseks 0,00125oomi. Kui panna sinna veel lisaks 10A šunt saame 0,00107 oomi mis on juba ideaalne ja kokku 3 šunti 75 krooni !
Tagaveoline

PostitusPostitas xmasta » Laupäev 19 Sept 2009, 09:01

kuidas see arvutamine nüüd käib ma ei mõista, rööbiti takistuse jaoks? niisama kokkuliites on jadamisi takistus ilmselt ja see on täitsa vale asi.
ühendus peaks siis olema midagi sellist?
http://web.zone.ee/xmpics/r88pshuntid.gif
xmasta

PostitusPostitas Tagaveoline » Laupäev 19 Sept 2009, 16:23

Arvutatakse jah rööpühenduse valemi järgi. Rööpühendusel takistus väheneb. Need kolm šunti ühendatakse jah nii nagu joonistasid
A tähega on tähistatud ampermeeter sinna tuleb siis see digi mõõteriist.
Manused
sundi yhendamisskeem.JPG
sundi yhendamisskeem.JPG (18.57 KB) Vaadatud 21473 korda
Tagaveoline

PostitusPostitas xmasta » Laupäev 19 Sept 2009, 18:39

ostsin ühe selle voltmeetri ära kuna mu originaalne "voltmeeter" osuti mottetus oli 48v jaoks tehtud ja istub lihtsalt põhjas, kuna mul on 60v peal süsteem nüüd.
Pidin juurde ostma 2 takistit mis voltmeetri boardil ümber jootsin nagu kaasas olev lipik selgitas, nüüd on ta 200mV asemel 200V ranges töötav. (oskab ka 20V ranget ja 500V ranget)

1. küsimus et kas kõrgemas ranges ei ole lihtsam mingit shunti panna või need on kõik tehtud mV mõõtma ja see 200mV range ning need 3 ongi parim lahendus selle itemiga?
2. küsimus et kust sa tead nende takistust mis seal westbalti lehel on, lingist vaadates küll mingit targemat invot kui 30A kätte ei saa, kas küsisid üle või mis?
ja kas ma võin ühena kasutada seda mis mul oli, eespoolt pildilt on tal ka mingi 75 näha
xmasta

EelmineJärgmine

Mine Lisaseadmed

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist