1. leht 3-st

Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Reede 01 Aug 2008, 10:42
Postitas Ferdinand
Üks ülevaatlik artikkel eletriautodest: http://venturebeat.com/2008/01/10/27-el ... -the-road/

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Reede 01 Aug 2008, 11:02
Postitas Külaline
Huvitavat infot on netis ka ZEV Smiley kohta, mis on originaalis hiinakate Fly Bo 6000/2. Auto meenutab vägagi Smarti ja hiinlased olid sunnitud selle tootmisest maha võtma, sest DaimlerChrysler ähvardas nad plagieerimise eest kohtusse kaevata. Hiinakad disainisid masina ümber, aga jälle on probleem, sest uus mudel meenutab samuti Smarti. :)

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Reede 01 Aug 2008, 11:06
Postitas Külaline
Eriti koomiline on hiinlaste Smarti plagiaadi juures see, et uue mudeli Shuanghuan Noble motoks arvasid nad heaks panna:“Smarter Than The Rest”... Hiinlased ja originaalsus vist tõesti ei mahu kuidagi ühte tuppa.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Reede 01 Aug 2008, 11:26
Postitas Külaline
Mul on elektriautole kaks nõudmist, mida Smiley praegu ei täida: kiirus 70-75km/h (linnas 55-ga kõigil jalus tilpneda, eriti Järvevanal, on väga nadi) ja autos 3 istekohta - ei tahaks iga kord liisku heita, kes jala peab minema, kas naine või laps. Muide Smiley kiiruse juures on antud artiklis märge w/limiter. Ehk siis piiraja! Kohe küsimus ZEV Motorsile: kuidas liigub ilma piirajata? :) Elektriautodest mulle kõige sümpaatsem ja praktilisem tundub praegu norrakate Kewet Buddy - 3 kohta, 80-90km/h olenevalt akudest... Ainult märgitud baashind 000 versus Smiley 000 on päris valus erinevus. Nii et kuidas on lood 3- või 4-kohaliste elektriautode toomisega Eestisse? F.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Reede 01 Aug 2008, 12:12
Postitas Külaline
Th!nk City on ka üks väga vahva auto: 4 kohta, liitiumakudega max 100km/h ja 180km... http://www.think.no/think/content/view/full/235 Price: K in Norway, K - K in US (projected) Ma saan aru, et Norras on hinnad laes, sest maksud on kõrged. Sama kehtib vist ka Kewet Buddy kohta, maksud maha võtta siis jämedalt k / 2 = k. Pluss igasugu muud väljaminekud, huvitav, palju need masinad Eestis maksaksid? Norrast ka ju odavam autosid tuua kui Hiinast, kui puhtalt kilomeetreid vaadata.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Teisipäev 05 Aug 2008, 12:17
Postitas Külaline
Elektrismardile midagi tõsiselt konkureerivat ei paista küll kuskilt. Kaks kohta autos, mis on mõeldud tööl käimiseks on rohkem kui küllaldane. 2010a lubab Daimler nad turule tuua.Praegu on ekspluatatsioonikatsetustel sadakond elektrismarti Inglismaal.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Teisipäev 05 Aug 2008, 12:25
Postitas Külaline
Ah ja, link ka. Muideks Liitium-ioon akud igapäeva autol unustage ära. Need jäävad oma kalliduse tõttu vaid näituste ja ideeautode kasutada. http://www.telegraph.co.uk/motoring/mai ... art105.xml

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Teisipäev 05 Aug 2008, 23:07
Postitas Külaline
Luban,et sel sügisel saate näha elektriautot mis liigub max 120kmh ja max läbisõit kuni 260km(50kmh).LiFe akudega.Esialgu kahekohalisena,hiljem ka neli istekohta.Autom. või manuaal.Palju lisasid.Välimus on OK.hetkel rohkem infot anda ei saa.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Kolmapäev 06 Aug 2008, 09:36
Postitas Külaline
Usun , et näha võime me paljutki aga osta ? Kordaks aksioomi , millele ikka ja jälle tähelepanu ei taheta pöörata. Elektriauto teeb valmis iga autotehas probleemidetta aga miks teda ei ole ? Probllem on akus ja ainult akus. Ja ka selle maksumises . Kordan veelkord - Liitiumiakud ei saa kunagi masstoodanguks just oma hinna poolest ja hinna tingivad mittte tehnoloogia vaid materjalid millest on tehtud akud.Ärge võrrelge mobiilide ja isegi mopeedide grammides ja kilodes vajaminevaid suurusi vaid autole vajaminevat sadades kilodes materjali sisaldavat akut. Tänapäeval on vaid 2 akut mille hind ja tehnoandmed on kuidagitpidi vastuvõetavad autode tarbeks , See on kõigile tuntud plii-appehaku ja nikkel-naatriumiga n.n. zebra aku.

Re: Valik elektriautosid

PostitusPostitatud: Kolmapäev 06 Aug 2008, 21:54
Postitas Külaline
Viimasele, kinnitan eelviimase Anonüümsuse sõnu. Tuleb auto mille parameetrid, hind, disain ja varustus on sellised mida millegipärast ei suuda teised tootjad pakkuda enne 2010. Akud on LiFePO4 ja usu mind, nende hulgihind on kiiresti langema hakanud. Lisaks saab seda autot kiirlaadijaga täis laadida vähem kui 1 tunniga. Lähiajal annan ka lingi juba seeriatootmises olevast/minevast isendist. ;) Kohmakatest Hiina praegustest plagiaatidest on ta kaugel ees