Väga Väga Vaba Turg ja muud üritused

Väga Väga Vaba Turg ja muud üritused

PostitusPostitas veloElektrik » Neljapäev 13 Mai 2010, 00:55

Kevad käes, ilm paraneb... ning ka sel aastal alustavad tegevust Väga Väga Vabaks Turuks kutsutavad üritused (eelmine aasta oli 5 tükki Tallinnas ja paar vist Tartus ka).

http://www.vabaturg.org/

Hooaeg avatakse seekord mitte enam Skoone bastionil vaid Politseipargis. Kuna aga kestavad probleemid Linna Viletsusega, mis ei taha anda avaliku ürituse luba ühtegi käidavasse parki (vaid soovitab ronida Balti Jaama taga mäe otsa, samal ajal kui erakondade telke võib kohata isegi Tammsaare pargis, kus millegi tegemiseks lihtsurelikult nõutakse turvafirmat ja pagan teab mida)... on seekordne turg registreeritud kui "meeleavaldus, kus nõutakse linnavalitsuselt avalikku ruumi tagasi, ning jagatakse ka tasuta asju".

Turu toimumist ei tohiks see kuidagi mõjutada. Kui teil on korralikke asju üle, olete oodatud neid pakkuma. Kui teil on neid palju, on soovitatav haarata kaasa mingi asi (pappkast? aialaud?) mille peale neid panna. Kui teil on midagi tarvis, ehk leiate selle turult? Ise leidsin helkurvesti. Kui ei leia, siis kohapeal on eelnevail kordadel leidunud vähemalt muusikat, suupisteid ja morssi.

Ettevaatust, minuteada ümbruses tasuta parkimist ei ole!

Kui teil on üle mingi nii suur asi, et seda transportida pole praktiline, siis sel puhul on tavaks panna turule välja silt. Sõber näiteks leidis turult sildi "ära anda kapp, asub Herne tänaval". Helistas ja oligi ära anda.
Viimati muutis veloElektrik, Laupäev 18 Juun 2011, 15:34, muudetud 2 korda kokku.
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53

Re: Väga Väga Vaba Turg 23. mail politseipargis

PostitusPostitas veloElektrik » Neljapäev 15 Juul 2010, 23:28

Ning taas on sealsamas tasuta asjade kirbuturg, seekord laupäeval, 17. juulil algusega 12:00 (loodetavasti ei paista hävitav päike ega saja paduvihma).
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53

Re: Väga Väga Vaba Turg 23. mail politseipargis

PostitusPostitas veloElektrik » Reede 27 Aug 2010, 01:07

Sügis käes, aasta viimane turg vist, seekord Tammsaare pargis, mis pole küll asjade toomise jaoks nii mugav koht (parkimise mured) aga võimaldab üritust paremini tutvustada.

Saabuval laupäeval, algusega kell 12:00 toimub Tammsaare pargis ilmselt selle aasta viimane (välistatud ei ole täiendavad turud siseruumides) Väga Väga Vaba Turg, kus igaüks võib pakkuda omale liigseks osutunud kasutuskõlblikke asju, või otsida omale vajalikku.

Turg on jätkuvalt registreeritud meeleavaldusena linnavalitsuse vastu, sest avaliku ürituse kesklinna parki registreerimine on lihtsalt liiga keeruline. Neile, kes omale muud sobivat ei leia, on pakkuda muusikat ja suupisteid.

Levitame ka hirmsat propagandat, ning ässitame elanikke linnavõimu ja bürokraatia vastu, väites muuseas, et pügamata muru, pooleli olev aia ehitus või kadunud lemmiklooma/töö otsimine siltide ja kuulutustega pole mingi väär tegu, ning ametlikult aktsepteeritava infotahvli oma kuluga rajamine (mida Mähe selts proovis ja 13-kuulise eepilise saaga järel suutis) ei tohiks vajada buda kannatust, 33 allkirja ega geodeetilist projekti ämbri suuruste aukude rajamiseks. Üldse peaks nii Tallinnas kui mõnes muuski linnas elanikud võima mingi ülemvalitseja loata kõiki vähegi mõistuspäraseid asju ise teha.

Ühtviisi otsivad turu organiseerijad ilma otstarbeta seisvaid ruume, mida võiks tasuta korrastada ja tasuta asjade poe ehk freeshop'i jaoks kasutada.

Lisainfo: http://www.vabaturg.org
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53

Re: Väga Väga Vaba Turg 23. mail politseipargis

PostitusPostitas veloElektrik » Laupäev 18 Juun 2011, 14:06

Ei tahtnud uut teemat hakata tegema, kuna sama park on! :D ...aga homme toimub Politseipargi hõivamine (ses mõttes hõivamine, et kasutamine ilma selle teiste poolt kasutamist segamata, aga ilma selleks ametlikku luba küsimata) poliitiliseks jutulaadaks.

19. juunil 13:00 toimub Tallinnas Politseipargi hõivamine, et ajada juttu ühiskonna ja poliitika üle, ent ka muudel teemadel. Kui palju inimesi osaleb, selle otsustab juhus, info levik ja huvi ürituse vastu. Laias laastus võiks meid nimetada rahvusvahelise ürituse #Globalrevolution kohalikeks vabatahtlikeks ja huvilisteks. Aktsiooni #Globalrevolution rahvusvaheline kodulehekülg on aadressil:

http://takethesquare.net

See pole meeleavaldus tavalises mõttes, meil pole teada, mis meelt osalejad on. Asi on loomulikult inspireeritud Hispaania, ja enne seda toimunud Araabia maade väljakuhõivamistest, kuid me pole nii optimistlikud, mistõttu meil telke pole. Meil pole lippe, loosungeid, ruuporeid ega lava. Kui inimesi tuleb rohkem, kui ühes ringis teineteist kuulma ulatub, saab igaüks valida, mis seltskonnas kaasa räägib või kelle juttu kuulama jääb.

Ise arvan, et kui üks inimene teist enam ilma valjuhääldita ei kuule, polegi lootust dialoogiks, sest valjuhääldeid ei jätku kõigile. Parem rääkida nii paljudega, kui oma hääl kannab. Pargis on selleks eeldusi (kuigi suurem väljak oleks edevam). Londonis on üks park, kus igaüks saab teistele kõnesid pidada, ja inimesed teavad, et seal toimub. Selline mõte ei tohiks ka meile võõras olla.

Oleks tore, kui väljakute või parkide hõivamist toimuks ka teistes linnades. Oleks tore, kui sellest rohkem inimesi teaks, et need kel huvi, kohale saaks tulla. Pelga näitena võiks tõstatada muuseas teemad:

* Mida teha, kui hinnatõus sööb ära palgatõusu?
* Miks kasumite kasv ei vähenda vaesust?

Meie ei esinda ükski erakond, assotsiatsioon või ametiühing. Me ei soovi olla esindatud, sest igaüks räägib iseenda eest. Koos soovime kujundada paremat maailma.

Näib võimalik, et vaid globaalne revolutsioon võib aidata globaalsete probleemide vastu. Ehk on meiegi jaoks aeg tulla tänavale, võtta kartuseta tagasi avalik ruum, ning kasutada seda, et aru pidada. Kui arutelu kannab vilja, ehk saame koos ehitada parema tuleviku? Kui ei, on see siiski abiks harjutus ise organiseerumises.
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53

Re: Väga Väga Vaba Turg ja muud üritused

PostitusPostitas veloElektrik » Laupäev 10 Dets 2011, 16:11

Kuna Tallinnas puudub ikka veel korralik freeshop ehk tasuta asjade pood (olemas on Uuskasutuskeskus, aga nad tahavad raha) siis Väga Väga Vaba Turg muutub freeshop'iks ning kolib autonoomsesse sotsiaalkeskusesse Ülase 12. Välistatud ei ole siiski ka täiendavate turgude toimumine suveperioodil. Paraku vajavad turud tugevat transporti, head ilma ja tömpidelt ametnikelt tuleb taotleda nüri luba (kuigi viimane kord jäeti see Tallinnas taotlemata ja tehti ikka). Seetõttu ei saa turu mudelit kasutades mõistliku jõupingutusega saavutada mugavat ega tõhusat kauba ringlust.

Püsiva asukohaga seda saab.

Pood avaneb esmakordselt 11. detsembril kell 15:30 ning jätkab igal muul pühapäeval, orienteeruvalt 15:30 (varem ei saa, kuna siis on enesekaitse trenn) kuni 19:00 (kauem ei saa, sest mõnikord tahavad inimesed õhtul kontserte teha või filme näidata). "Äri" edenemisel võib graafik tiheneda.

Eesmärk on tuua tasuta kaubandusse uut mugavust ja töökindlust -- et ei peaks mõistatama, millal järgmine turg toimub, vaid võiks pimesi, suva mis pühapäeval ses ajavahemikus jalutada kohale ja vaadata, kas on mingit kasulikku nänni või oma liigset kasulikku nänni teistega jagada.

Ainus probleem on laoseis: seda ei saa väga suureks lasta. Hetkel võib vist arvestada 6 turukastiga. Kui laoseis liiga suureks kipub minema, siis turu korraldajad tõstavad kära et sellest informeerida. :)

Lohutuseks neile, kes omale kasulikku nänni ei leia, on kohapeal väiksemat söögipoolist.

Kel on huvi, leiab üles siin oleva skeemi järgi. Autonoomset sotsiaalkeskust ei maksa karta, seal tegutseb küll võdisev anarhistlik õudus, aga nad hammusta teid ning kui te raamatukogusse ei lähe, siis see võdisev õudus teile külge ei hakka. ;P

http://www.ylase12.org/index.php/asukoht-ja-kontakt
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53

Re: Väga Väga Vaba Turg ja muud üritused

PostitusPostitas veloElektrik » Kolmapäev 14 Dets 2011, 04:36

Nüüd ka tasuta asjade e-pood:

http://www.spunk.ee/kasutaja.php?username=ylase12freeshop

(Spunk on sihuke abiks lehekülg, kus igaüks saab, täiesti ilma freeshopi abita, tasuta nänni teistele välja pakkuda.)
veloElektrik
 
Postitusi: 201
Liitunud: Neljapäev 28 Jaan 2010, 02:53


Mine Vaba teema

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron