Elektriline jalgratas - kit'id?

Re: Elektriline jalgratas - kit'id?

PostitusPostitas e-velo » Reede 03 Okt 2014, 15:49

Puht teoreetiline küsimus:
Kuna mu paari-nädala-pärast saabuvate juppidega elektri-jalgratas muutub teoreetiliselt L1E klassi mopeediks, siis kas ja kuidas seda praktiliselt arvele saaks (kui tahtmine peaks tekkima) Tehnonõuded on ühe tegelikkuses ikkagi jalgratta (mis sest, et abimootoriga) jaoks ebamõistlikud.
On keegi proovi teinud registriga maadelda sel teemal?
e-velo
 
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 27 Sept 2014, 11:39

Re: Elektriline jalgratas - kit'id?

PostitusPostitas vootele » Pühapäev 05 Okt 2014, 21:23

Parem vist mitte torkida, Euronõuete pühadele punktidele su velo niikuinii ei vasta.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele
 
Postitusi: 316
Liitunud: Kolmapäev 22 Okt 2008, 21:54

Re: Elektriline jalgratas - kit'id?

PostitusPostitas e-velo » Kolmapäev 08 Okt 2014, 19:28

Küsisin sama asja mnt-ametilt ja kantseliiti uppuv vastus on - ei saa.
Tere,

Jalgrattaks loetakse vähemalt kaherattalist sõiduk, mis liigub sellega sõitva inimese või inimeste lihasjõul pedaalide või käsiväntade-hoobade abil, samuti võib jalgratas olla varustatud elektrimootoriga, mille maksimaalne püsi-nimivõimsus ei ületa 0,25 kilovatti.
Kahe- või kolmerattalist mootorsõidukit, mille valmistajakiirus on üle 25, kuid mitte üle 45 kilomeetri tunnis ja mille töömaht sädesüütega sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit või muu sisepõlemismootori korral suurim kasulik võimsus ei ületa nelja kilovatti või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral on üle 0,25 kilovatti, kuid ei ületa nelja kilovatti, loetakse mopeediks ning see kuulub Liiklusregistris registreerimisele. Eelpool nimetatud sõiduk peab seega vastama tehnonõuetele ning omama tüübikinnitust.
Lähtudes esitatud nõuetest, ei ole elektrimootoriga jalgratast, mille lõppkiirus on kuni 45km/h, võimalik registreerida liiklusregistris mopeedina.


Seega nelja sõnaga - sõida ja ära mölise.
e-velo
 
Postitusi: 5
Liitunud: Laupäev 27 Sept 2014, 11:39

Eelmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

cron