Võidusõidu sari

Võidusõidu sari

PostitusPostitas vootele » Esmaspäev 12 Nov 2012, 13:07

Juba ammu on selline mõte, et võiks korraldada mingi võidusõidu kaherattalistele. Kunagi sai osaletud võrrivõidusõidu sarjas ja oli päris tore. Tegelt elektrikate sõidud võiks ollagi võrridega samadel üritustel.
3D CAD joonised, modelleerimine, prototüüpide valmistamine. vootele@biker.ee Soovid lehtmetallist laserlõigatud detaile, custom võresid vms? tel. 56950388
vootele

Re: Võidusõidu sari

PostitusPostitas maidor » Teisipäev 13 Nov 2012, 19:12

Mina olen mõelnud, et võiks olla mingi suvine kokkusaamine elektrisõidukite huvilistel.Saaks teiste masinaid käega katsuda ja niisama muljetada. Meie siin foorumlased oleme nagu omamoodi klubi.
maidor

PostitusPostitas Ruudi » Kolmapäev 14 Nov 2012, 15:19

maidor kirjutas:Mina olen mõelnud, et võiks olla mingi suvine kokkusaamine elektrisõidukite huvilistel.Saaks teiste masinaid käega katsuda ja niisama muljetada. Meie siin foorumlased oleme nagu omamoodi klubi.

Jah see on hea mõte! Mul on üks kogemus ladaklubiga kus võtsin ka osa esimestest kokkusaamistest kuskil poe parklas, nüüdseks on sellistest tagasihoidlikest üritustest saanud juba suured üritused, igaastased suve- talve- raja- päevad.
Ruudi

PostitusPostitas Teet » Teisipäev 22 Jaan 2013, 12:29

Võiks miskit organiseerida küll kevadel või suvel. Nüüd kui laadimispostid avatud, siis võib isegi pikema sõidu ette võtta.
Iseenesest ju kasvõi ümber Eesti.

Palju oleks huvilisi?
Kas oleks rohkem huvi võistlusliku ürituse vastu või siis põhirõhuga autode vaatamisel.
Kaua võiks kesta?

Teet
Teet
Site Admin

PostitusPostitas maidor » Teisipäev 22 Jaan 2013, 20:14

maidor kirjutas:Mina olen mõelnud, et võiks olla mingi suvine kokkusaamine elektrisõidukite huvilistel.Saaks teiste masinaid käega katsuda ja niisama muljetada. Meie siin foorumlased oleme nagu omamoodi klubi.

Mina oleks tulija. Mingi laup. näiteks kokku saada terveks päevaks ja pühap.nt. laiali minna. Olla võiks see kevadel, sest suvel ju kõigil kiire. Mingi osalustasu ka, sest ega me kellegi kartulivao otsas kokku saa. Selline on minu nägemus.
Võidu võivad kõik koju sõita :lol:
maidor

PostitusPostitas knob » Kolmapäev 23 Jaan 2013, 19:44

Teet kirjutas:Nüüd kui laadimispostid avatud, siis võib isegi pikema sõidu ette võtta. Iseenesest ju kasvõi ümber Eesti.

Kui palju on foorumlasi, kes omavad sõidukeid, mida saab (kiir)laadida avalikes laadimispunktides?
knob

PostitusPostitas Meelis » Neljapäev 24 Jaan 2013, 01:54

knob kirjutas:
Teet kirjutas:Nüüd kui laadimispostid avatud, siis võib isegi pikema sõidu ette võtta. Iseenesest ju kasvõi ümber Eesti.

Kui palju on foorumlasi, kes omavad sõidukeid, mida saab (kiir)laadida avalikes laadimispunktides?

Kõik laadijad peaks olema varustatud ka kolmefaasilise IEC 62196 Mode 2 (Menekes) laadimisvõimalusega, pistikuks Type 2: VDE-AR-E 2623-2-2. See on 3 x 32A 400V.
Pobeda oleks ilmselt lihtne Mennekesi standardile üle viia, tegelikult peaks seal saama vist ka suvalist ühefaasilist tarbijat kasutada.

Standardist endast: http://en.wikipedia.org/wiki/VDE-AR-E_2623-2-2#VDE-AR-E_2623-2-2

Kõik mis vaja, on signaalkontaktidele õigete takistuste andmine. Ma ei kujuta muidugi ette, kui õnnelik laadimisvõrgu omanik igasuguse sellise isetegevuse suhtes on...
Meelis

PostitusPostitas Teet » Neljapäev 24 Jaan 2013, 12:50

Ma ise arvan, et selle Mennekes pistikule saaks teha harukarbi nii, et mitu sõidukit saab korraga laadida.
Seega siis oleks laadimisstandardiks ~220V 16A ja seega saavad vist kuni kuus sõidukit paralleelselt laadida.

Teet
Teet
Site Admin

PostitusPostitas Teet » Neljapäev 24 Jaan 2013, 12:52

Mis puutub "isetegevusse" siis minu arvamus on, et kõik peab olema "lollikindel" ja testitud.
s.t. isegi kui me ei tee oma juhet, siis keegi kunagi ikka teeb ning kui see põhjustab probleeme, siis parem on nendest kohe teadlik olla.
Teet
Site Admin

PostitusPostitas knob » Neljapäev 24 Jaan 2013, 13:26

Meelis kirjutas:Kõik laadijad peaks olema varustatud ka kolmefaasilise IEC 62196 Mode 2 (Menekes) laadimisvõimalusega, pistikuks Type 2: VDE-AR-E 2623-2-2. See on 3 x 32A 400V.

Täielik võõrkeel... :)
knob

Järgmine

Mine Üldine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline